Antibiotiki so nedvomno zdravila, za katera smo lahko zelo hvaležni, saj neredko rešujejo življenja. Po drugi strani pa lahko zaradi pretirane rabe izgubijo svojo učinkovitost. V Evropi vsako leto umre kar 33.000 oseb zaradi okužb z bakterijami, odpornimi na antibiotike. Poglejmo, kako njihovo rabo učinkovito preprečiti s pravočasnim zdravljenjem z naravnimi zdravili.
Za začetek vnovič poudarimo, da so antibiotiki primerni zgolj za zdravljenje okužb z bakterijami, nikakor pa ne za zdravljenje virusnih okužb, kot so gripa, prehlad in podobno. Ob tem pa je kljub vsemu potrebno zavedanje, da neustrezno zdravljenje virusnih okužb lahko vodi v zaplete, ki vključujejo tudi bakterijske okužbe. Prav zato smo veseli, da so med »našimi« zdravili kar tri takšna, ki te zaplete zelo učinkovito preprečujejo. Vzemite si nekaj minut časa in jih spoznajte!
Na trgu je veliko pripravkov s to rastlino, ki pa so le deloma učinkoviti v boju z virusi. Echinaforce je drugačen. Njegova moč sloni na dejavnikih, ki ga jasno ločujejo od vse »konkurence«:
To so jasne predpostavke, ki zdravilu podarjajo visoko učinkovitost tako v boju z virusi kot preprečevanju sekundarnih bakterijskih okužb. Echinaforce je izjemen v svojem protivirusnem delovanju in deluje tako preventivno kot kurativno. Je zdravilo, ki ga lahko po potrebi uživate skozi celotno sezono gripe in prehladov. Tak način je primeren za osebe, ki pogosto zbolijo, se jim rad razvije zaplet viroz (bronhitis, pljučnica, sinuzitis ipd.), so pod stresom, slabo spijo, kadijo in podobno.
Še več. Zdravilo je primerno že za otroke od 4. leta starosti. Posebej zanje je razvita različica s prijazno aromo pomaranče Echinaforce žvečljive tablete. Študije kažejo, da ima zdravilo zelo pomemben vpliv na zmanjševanje uporabe antibiotikov (skoraj 73% manj terapevtskih dni z antibiotikom v primerjavi s kontrolno skupino). Echinaforce deluje preventivno tudi pred bakterijskimi okužbami in zapleti obolenj respiratornega trakta – pljučnice, vnetja srednjega ušesa in sinusov.
Izberite svojo različico tudi vi in ostanite zdravi vso jesen in zimo. V primeru okužbe pa boste z jemanjem Echinaforca znatno hitreje okrevali, prav tako so možnosti dodatnih zapletov manjše.
Ostale različice zdravila:
Echinaforce kapljice: priporočamo, da kapljice nakapljate v vodo ali mlačen čaj, nato pa vsak požirek nekoliko zadržite v ustih, preden ga pogoltnete.
Echinaforce tablete in tablete Duo: tablete ne pogoltnite, temveč jo čim dlje zadržujte v ustih. Najbolje, da se tableta sama raztopi. Na tak način bo sistemsko delovala vse od ustne votline in bo učinek še močnejši. Obe vrsti tablet sta brez posebnega okusa, zato ju zlahka poližete. Če želite okus, tudi vi posezite po različici žvečljivih tablet.
Pomnite: Učinek je enak ne glede na izbrano različico.
Moč ameriškega slamnika lahko preizkusite tudi v naslednjih dveh zdravilih:
Echinaforce PRO topli napitek – topli napitek z ameriškim slamnikom in bezgovimi jagodami zdravi akutna prehladna obolenja in krepi imunsko odpornost.
Salvisan pršilo – pršilo za grlo z ameriškim slamnikom in žajbljem učinkovito zdravi simptome vnetega žrela in ustne votline.
Preberite tudi:
Priporočila za preudarno predpisovanje antibiotikov (pri otrocih)
Drugo povsem naravno in registrirano zdravilo rastlinskega izvora vsebuje moč kar petih zelišč. Uporablja se pri vseh težavah z nahodom, zamašenim nosom, otečeno, vneto nosno sluznico in vnetih sinusih. Kljub temu da ga uporabljamo v povezavi z zamašenim nosom, zdravila vanj ne kapljamo, temveč ga zaužijemo oralno. S tem zdravilo deluje sistemsko in obenem deluje na celotno sluznico znotraj nosu in sinusov, ne glede na stopnjo zamašenosti ali oteklosti. In ker zdravila ne kapljamo v nos, tudi ne izsušimo nosne sluznice, zato ga lahko uporabljamo dlje časa.
Da preprečimo zamašen nos, zdravilo vzamemo že ob prvih znakih prehlada. Tako uspešno preprečujemo tudi vnetje ušes, ki je posebej pri otrocih pogost spremljajoči zaplet ob navadnem prehladu. Vedeti moramo namreč, da je pri otrocih bolj kot zamašen nos prisotna otekla nosna sluznica, zaradi katere otrok težko diha. In ta lahko kaj hitro vodi tudi v otekanje evstahijeve cevi, od koder je le še korak do tako pogostega vnetja ušes.
Zdravilo v obliki sirupa je primerno že za otroke od 2. leta starosti. Sočasno deluje protivnetno in redči gosto sluz. Otrok zato lažje diha in izpihava nabrano sluz. S tem preprečuje nastanek pogojev za vnetje srednjega ušesa.
Ostale različice so kapljice, tablete ter tablete močnejše jakosti – BNO ter najmočnejše, Sinupret Exera. Slednje vsebujejo kar štirikratno koncentrirano moč.
Še eno učinkovito zdravilo, ki deluje izključno z močjo rastlin, je trojček korenine luštreka, zeli navadne tavžentrože in lista rožmarina. Tudi s tem zdravilom lahko ob pravočasni rabi učinkovito zmanjšujemo potrebe po antibiotikih, ki so pri vnetju sečil pogosto predpisana terapija.
In kako torej ravnati? Predvsem prisluhnimo svojemu telesu. Takoj ko se pokažejo prvi znaki neravnovesja v sečilih, odreagirajmo. Spijmo več tekočine, zlasti vode, pa tudi nekaterih čajev. Zelo dobrodošel je tudi sok brusnice, ki preprečuje pritrjevanje bakterij na steno sečil. Ne pozabite tudi na počitek in toplo oblačilo, zlasti v predelu ledvic.
Zdravilo Canephron BNO je primerno že ob prvih znakih. Prej kot pričnete z jemanjem, hitreje boste vnetje pozdravili oz. preprečili, da bi se razvilo do te mere, ko brez antibiotika ne bi več šlo. Njegova moč je v tem, da deluje sočasno protivnetno, diuretično in spazmolitično. S tem zmanjša pekoč občutek pri uriniranju, pogosto in nenadno potrebno po uriniranju, podpira izpiranje mikrobov iz sečil in ublaži krče v trebuhu.
Vemo, da se vnetje mehurja oziroma sečil zelo rado ponavlja. Če je tako tudi pri vas, vam bo morda koristila informacija, da dvanajst ali večtedensko preventivno jemanje zdravila znatno zmanjša ponovljivost vnetja (raziskave kažejo več kot 70% zmanjšanje). Predstavljajte si torej, koliko antibiotičnih kur morda ne bi bilo potrebnih.
S hvaležnostjo do modrosti rastlin in z najboljšimi željami za trdno zdravje vam želimo, da bi se znali obrniti na pomoč k rastlinam, tudi v predlaganih zdravilih rastlinskega izvora, ki vas lahko ubranijo pred prepogosto uporabo antibiotikov. Če se nekoč znajdete v resni življenjski situaciji, boste njihovo pomoč še kako potrebovali!
Besedilo: Sabina Topolovec
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Kronična vnetja so pogosto povezana z različnimi boleznimi, vključno z avtoimunskimi motnjami, srčno-žilnimi obolenji, diabetesom in rakom.
Sklepi se starajo hitreje, kot ostalo ogrodje telesa. Z nesmotrno rabo jih lahko tudi preuranjeno obrabimo in si tako omejimo gibanje.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.