Pomoč uporabnikom
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.
Pišite namBolečine v hrbtu (dorsalgia) so eden najpogostejših vzrokov obiska pri zdravniku. Čeprav na srečo te bolečine pogosto spontano in hitro izginejo ali pa se sčasoma izboljšajo z ustreznim zdravljenjem.
Bolečina v hrbtu je simptom, ki navadno daje le malo ali nič informacij o dejanskem vzroku težave. Presenetljivo je, da so obrabljena vretenca (degenerativne spremembe) le redko vzrok bolečini.
Glavni sprožilni dejavniki pri bolečinah v hrbtu, zlasti pri kroničnih primerih, so povezani s socialno-poklicnim okoljem:
Vsi ti dejavniki lahko dobesedno destabilizirajo hrbtenico.
Bolečine v hrbtu lahko imajo tudi veliko drugih vzrokov. Ti vključujejo trebušne bolezni, ki povzročajo bolečine, ki sevajo v vrat, stiskanje vretenc zaradi osteoporoze in revmatoidno vnetje medvretenčnih diskov. Izraz revmatizem se uporablja za opisovanje več kot 100 bolezni ali stanj, ki imajo skupno značilnost kronične bolečine in/ali disfunkcijo mišično-skeletnega sistema na ravni sklepov in kosti, pa tudi mišic, kit in vezi, ki jim pripadajo.
Bolečine v hrbtu navadno hitro izginejo. V takšnih primerih so vzroki za bolečine benigna kontraktura mišic, ki se lahko učinkovito zdravi s toplimi kopelmi, uporabo toplih in hladnih obkladkov in Atrogelom.
Učinkovitost tega gela, v katerem je aktivna sestavina sveža arnika (Arnica montana), je identičnaa tistemu gelu, ki vsebuje sintetični analgetik ibuprofen.
Uporaba sinteznega zdravila proti bolečinam, ki ima lahko pomembne stranske učinke, se lahko postopoma zmanjša po štirih do šestih tednih zdravljenja z gelom, ki vsebuje zdravilno rastlino arniko.
Alfred Vogel je prišel do zaključka, da bi se lahko večina bolečin v hrbtu zdravila z uporabo zdravil naravnega izvora ter da je edini učinkovit način za premagovanje revmatizma upoštevanje različnih farmakoloških in nefarmakoloških ukrepov.
Večina ljudi, ki trpijo zaradi revmatizma, intuitivno vedo, ali jim bolj prija hlajenje ali toplota. Kot splošno pravilo velja, da je hlajenje primernejše za zdravljenje primerov akutnega vnetja, medtem ko je pri kroničnem vnetju sklepov primernejša uporaba toplote.
Toplota blaži bolečine, pospeši metabolizem, izboljša krvni obtok, sprošča mišice in izboljša elastičnost vezivnega tkiva. Veliko ljudi, ki trpijo zaradi revmatizma, čutijo olajšanje že samo s preživljanjem časa na kraju s toplejšim podnebjem. Seveda pa se lahko uporabijo tudi drugi viri toplote. Čeprav se koristi toplote občutijo zelo hitro, je potrebna vztrajnost, da toplota privede do trajnega učinka.
Fizični viri toplote vključujejo: kopeli v zdraviliščih in savne, mineralne ali naravne blatne kopeli, pomešane z arniko, topli obkladki za različne dele telesa...
V primeru akutnega vnetja sklepa, kar se kaže kot rdečica in oteklina, ima hlajenje najboljši protivnetni učinek, zmanjša pa tudi oteklino.
Pri hladni terapiji se uporablja širok razpon temperatur, pri blagem hlajenju posebnih sklepov pa se uporabljajo celo posebne hladilne komore, ki ohladijo na -110 ° C.
Za samozdravljenje naj se temperatura giblje med + 15 ° C in -18 ° C: prizadeto območje potopite v vodo ali v ledeno vodo, lahko pa uporabite tudi hladne obkladke, ki ste jih predhodno vzeli iz hladilnika ali zamrzovalnika.
Dolžina uporabe vpliva na reakcijo telesa: kratkotrajno hlajenje sproži žilni odziv (zoženju sledi dilatacija žil). Daljša aplikacija (do 20 minut za velike sklepe) sprošča mišice, izboljša mobilnost in zmanjša pretok krvi in lokalno presnovo.
Če hlajenje povzroča bolečino, je nujno takoj prenehati z uporabo.
Pomočite obrazno krpo v hladno vodo, ki vsebuje 3 do 4 žlice morske soli. Iztisnite odvečno vodo in jo dajte v zamrzovalnik za 3 do 4 minute, dokler ne doseže temperature med 0 ° C in -15 ° C. Ne pustite, da zamrzne v celoti, tako da se lahko prilagodi obliki telesa. Obkladek se lahko uporablja 10 do 20 minut, da ne bi mraz prodrl pregloboko v tkivo.
Po http://www.avogel.ca
priredila Urška Lučev, mag. farm.
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.
Pišite namSolzenje, srbenje, rdeče oči, občutek tujka v očesu in otekle veke so najpogostejši znaki razdraženih in vnetih oči.
Kako si pomagati na naraven način?S kakovostno in raznoliko prehrano, ki bo pokrila vse telesne potrebe, boste lažje prebrodili skozi težavno obdobje menopavze.
Pomen vode in prehraneSemena črne kumine so eno najbolj dragocenih živil na planetu. Začimba, ki naj bi nas zaščitila pred vsem, razen smrtjo, pa ima med drugim tudi dokazano delovanje proti sezonskim alergijam.
Poglejmo, kako jo uporabiti ...Odkrijte zgodbo Alfreda VoglaV naravi nam je dano vse, kar potrebujemo za zaščito in ohranjanje zdravja!