Naši možgani so neprestano dejavni in porabijo pri svoji teži, ki zavzema 2% telesne teže, 20% vsega potrebnega kisika.
Poplava informacij in vedno večje zahteve za naše duševne sposobnosti jih maksimalno obremenjujejo. Temu primerno se pri procesu staranja kažejo simptomi popuščanja sposobnosti koncentracije in slabši spomin.
Že od pradavnine uporabljajo menihi stare Kitajske liste drevesa ginkga (Ginkgo biloba), da bi si zagotovili dolgo življenje in krepili duševne sposobnosti. Njegovi učinki služijo tudi zahtevnim Evropejcem današnjega časa.
Depresivno slabo voljo pozna vsak, zdravljenje za depresijo pa potrebuje več kot 15% svetovne populacije. Svetlobo v temo duše prinese šentjanževka (Hypericum perforatum), ki jo zaradi njenega razvedrilnega učinka cenijo že vse od antike. Sposobna je ponovno vzpostaviti zapletene mehanizme skupnega delovanja živčnih prenašalcev v možganih, ki se pri depresiji porušijo.
Živčnost ima lahko vsestranske razloge in se pojavlja v različnih oblikah.
Strah in negativnost, stres in naglica na delovnem mestu in v prostem času so pogosti povzročitelji. Kot prvo se mora to najprej spraviti v red, pri čemer prihaja pomoč v rastlinski obliki.
Veliko ljudi dandanes ima včasih občutek, da so z živci »na tleh«. Zaradi vsakdana, preplavljenega z različnimi dražljaji, je živčni sistem pogosto preobremenjen.
Stres se pojavi kot reakcija organizma na izredne dražljaje kot so okužbe, poškodbe, obremenitev z mrazom ali vročino, močne akustične dražljaje kot tudi psihične težave. Telo zelo raznoliko reagira na dražljaje, med drugim s povišanjem stresnih hormonov, kot sta adrenalin ali kortizon. Stres je problematičen takrat, ko postane trajen. Sibirski ginseng (Eleutherococcus senticosus) deluje kot adaptogen, t.j. pomaga organizmu, da lažje obvladuje obremenilne stresne situacije.
Aktivno preprečujte stres s tem, da:
Izčrpanost je pojav, ki danes spremlja veliko ljudi. Dolgoročno se porabi več energije, kot se je lahko nadomesti. Do pomanjkanja pride pogosto zaradi premalo spanja, enolične in neredne prehrane ter premalo gibanja.
Težave s tem, da zaspimo in prespimo noč, so značilne za naglico našega časa.
Glavni vzrok za moteno spanje je obremenjevanje s problemi, ki jih prenašamo v nočni počitek. Nujno potrebno je potegniti črto med dnevnim dogajanjem in nočnim počitkom. To lahko dosežemo z različnimi rituali, kot so večerna nožna kopel, čaj za dober spanec ali vaje za sproščanje.
Izogibajte se:
Upoštevajte:
ADHD se v glavnem pojavi pred 7. letom starosti, opazijo pa ga pogosto šele v šolskih letih. Dečke prizadene približno 9-krat bolj pogosto kot deklice. ADHD se pojavi pri otrocih na vseh stopnjah inteligence in je povezan z motnjami pri učenju. Natančni razlogi za ADHD so do danes še nepojasnjeni. Dandanes predpostavljajo, da gre za motnje v komunikaciji na kontaktnem mestu med možganskimi celicami, posebno v predelih možganov, kjer pride do obdelave zaznavanja. Očitno nevrotransmiterji (na primer dopamin, noradrenalin in serotonin) ne razvijejo svojega učinka optimalno. Sledi individualno zdravljenje.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Kronična vnetja so pogosto povezana z različnimi boleznimi, vključno z avtoimunskimi motnjami, srčno-žilnimi obolenji, diabetesom in rakom.
Sklepi se starajo hitreje, kot ostalo ogrodje telesa. Z nesmotrno rabo jih lahko tudi preuranjeno obrabimo in si tako omejimo gibanje.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.