Pomoč uporabnikom
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.
Pišite namPerimenopavza je obdobje v življenju ženske pred menopavzo oziroma čas, ko se končuje obdobje menstrualnih ciklusov. S stališča medicine se to obdobje začne, ko ženska opazi prve simptome menopavze in se konča, ko ima ženska zadnjo menstruacijo. Perimenopavza lahko traja od nekaj mesecev do nekaj let.
Izraza perimenopavza ne uporabljamo pogosto. To obdobje pogosteje opisujemo z izrazi doživljanje menopavze, sprememba življenja ali preprosto sprememba.
Perimenopavza se običajno začne po 45. letu. V tem času se normalne vrednosti hormonov, ki so gonilna sila menstrualnega ciklusa, začnejo zmanjševati in posledica so simptomi menopavze.
Najpogostejši simptomi menopavze, ki se pojavijo v perimenopavzi, so navali vročine in nočno potenje. Poleg tega postanejo menstruacije neredne, včasih tudi močnejše ali bolj boleče kot sicer.
Simptomi menopavze, ki se pojavljajo v perimenopavzi, se lahko nadaljujejo tudi potem, ko je zadnja menstruacija že izostala – to je postmenopavzno obdobje.
Simptome menopavze, ki se pojavijo v obdobju perimenopavze, povzroča zmanjšano število spolnih hormonov.
Pojavi se lahko veliko teh simptomov, a najpogostejši so navali vročine in nočno potenje. Slednje je lahko vzrok za motnje spanja, kajti močno potenje žensko lahko zbudi. Če so ti simptomi hudi, je prizadet tudi spanec partnerja.
Pomanjkanje spanja lahko vpliva na kakovost življenja čez dan – pojavi se razdražljivost, potrtost in tesnoba.
Perimenopavza lahko povzroči bolečine v mišicah in sklepih. Te so običajno omejene na zgornji del telesa (vrat in rame).
Za podrobnosti o simptomih menopavze sledite povezavi.
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.
Pišite namRazvoj protivirusnih učinkovin je težaven, saj virusi za razmnoževanje uporabljajo gostiteljeve (človeške) celice.
Protivirusno delovanje zdravila Echinaforce ...Obrambne moči organizma je najbolje graditi vse leto. A tudi ko že zbolimo, lahko zanje storimo marsikaj.
Naravni pomočniki pri podpori imunskemu sistemu ...da lahko ponavaljajoča se vnetja ušes vodijo tudi v izgubo sluha ali celo vnetje možganske opne?
Kako učinkovito preprečiti vnetje ušes pri otrocih?Odkrijte zgodbo Alfreda VoglaV naravi nam je dano vse, kar potrebujemo za zaščito in ohranjanje zdravja!