Zaprtje ni samo nadležno, temveč tudi zdravju škodljivo. Če se izločki dalj časa zadržujejo v črevesju, lahko pride do trajne samozastrupitve telesa. Zato je zaprtje vedno potrebno zdraviti. Važna pri tem je prehrana, ki naj bo bogata z balastnimi snovmi. Hrano je potrebno dobro prežvečiti, pomembno pa je tudi zadostno uživanje tekočine (najmanj 1,5 do 2 l na dan) in gibanje.
Pri tem pomagajo različne rastline, ki spodbujajo prebavo.
Do driske pogosto pride zaradi vnetja črevesne sluznice, ki je pogosto posledica napačne prehrane. Če se driska pojavi večkrat na dan ali pa je blato pomešano s krvjo, pa tudi, če drisko spremlja povišana telesna temperatura, se je potrebno posvetovati z zdravnikom.
Do vračanja iz želodca lahko pride, ker pogoltnemo zrak, naglo jemo ali ker se zmanjša količina prebavnih sokov.
Do napenjanja pride v glavnem zaradi pomanjkanja prebavnih sokov, zaradi hrane, ki napenja, disfunkcije črevesne flore ali oslabljenega delovanja jeter. Artičoka (Cynara scolymus) in regrat (Taraxacum officinale) pospešita delovanje prebavnih sokov, k boljšemu delovanju jeter pa pripomore pegasti badelj (Silybum marianum).
Diagnoza »Črevesne glivice« je vedno povezana z oslabljenim imunskim sistemom, pa tudi z disfunkcijo črevesne flore.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Kronična vnetja so pogosto povezana z različnimi boleznimi, vključno z avtoimunskimi motnjami, srčno-žilnimi obolenji, diabetesom in rakom.
Sklepi se starajo hitreje, kot ostalo ogrodje telesa. Z nesmotrno rabo jih lahko tudi preuranjeno obrabimo in si tako omejimo gibanje.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.