Pri zimskih obolenjih stremimo k temu, da se toksini iz telesa izločijo čim prej. K temu pripomore redna telesna aktivnost, pa tudi vsakodnevna skrb za zdravo in uravnoteženo prehrano.
Ker se telesni strupi izločajo tudi preko ledvic, delovanje le teh spodbudimo tudi z uživanjem zelene, ki deluje očiščevalno, odvaja vodo in pomaga pri težavah z ledvicami in mehurjem. Ječmen je zelo dragoceno žito, ki so ga še Grki spoštovali kot idealno hrano, ki omogoča uravnoteženo delovanje telesa in duha. To presega naše materialno pojmovanje in analiziranje sestavin v hrani. Danes mu zasluženo spoštovanje izražajo predvsem na Japonskem in na Kitajskem. Zagotovo ga je v naši prehrani premalo. Ričet je skoraj edina jed, v kateri ga srečujemo. Daje moč, ki jo izčrpani zaradi bolezni tako pogrešamo.
Ješprenj predhodno namočimo v vodi (najbolje preko noči). Vodo odlijemo stran, ješprenj speremo pod vodo in ga skuhamo v sveži nesoljeni vodi. Na kokosovi maščobi prepražimo por in nastrgan gomolj zelene. Začinimo z zeliščno soljo. Proti koncu dodamo gobice in stebelca zelene. Liste dodamo čisto na koncu, le toliko, da se zmehčajo, ni pa jih potrebno kuhati. Ko je jed na krožniku, dodamo še nekaj olivnega olja za okus.
Vir: www.zazdravje.net
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Nepremišljena uporaba (tudi pri virusnih obolenjih) antibiotikov je skozi leta vodila v odpornost bakterij. Pri virusnih okužbah namreč antibiotiki nimajo moči, medtem ko imajo učinkovine iz ameriškega slamnika protivirusno in protivnetno delovanje.
Čeprav je vnetje ušes zelo neprijetno, antibiotiki niso vselej zares potrebni oziroma koristni.
Doma zdrav, v vrtcu ali šoli pa nenehno bolan?
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.