background

Pet korakov do manj težav s senenim nahodom

Zaužijte več vitamina C

Vitamin C je naravni antihistaminik, zato poskrbite, da bo na krožniku čim več kakovostnega sadja in zelenjave. Zeleno listnata zelenjava, peteršilj, drobnjak so že na voljo, kmalu pa bomo lahko uživali že prve češnje, jagodičevje, jabolka in druge dobrote.

Zaužijte več vitamina A

Korenje, paradižnik, suhe marelice, sladek krompir, mango, špinača, vodna kreša so vsi pomemben vir beta karotena, iz katerega telo tvori ta vitamin, ki je pomemben za zdrave sluznične membrane.

Izogibajte se kofeinskim napitkom

Čeprav je od njih odvisna skoraj celotna populacija, lahko prav napitki, kot so kava in črni čaj, vzpodbudijo izločanje histamina. Zato jih raje nadomestite s skodelico zeliščnega čaja, kot je denimo kamilični ali ingverjev, ki obenem umirjata simptome senenega nahoda. Zeleni čaj krepi imunski sistem in deluje kot naravni antihistaminik, čaj poprove mete pa pomaga odmašiti nos in sinuse.

Zaužijte več kopriv

V Sloveniji imamo skoraj povsod to srečo, da ni treba prav daleč, da si naberemo svežih kopriv, s katerimi si lahko zelo uspešno pomagamo pri odpravljanju simptomov senenega nahoda. Koprivni čaj, juha iz kopriv, koprive namesto špinače, koprivni zavitek je le nekaj možnosti, ki jih lahko preizkusimo v domači kuhinji brez posebno zahtevnih kuharskih spretnosti …

Na črni listi …

Poleg kofeinskih napitkov se v čim večji meri izogibajte alkohola, sladkorja in mlečnih izdelkov. Ne zadržujte se v prostorih, kjer je prisoten cigaretni dim, izognite se uporabiti parfuma (pa tudi osveževalcem prostora in mnogim čistilom), saj lahko prav ti simptome senenega nahoda še dodatno poslabšajo.

Besedilo: Sabina Topolovec

Bio C tablete

Tablete za žvečenje Bio C vsebujejo naravni vitamin C iz karibskih češenj (Acerola), pridobljen s …
Več

Bambu® Instant napitek

Bambu® je aromatičen in topljiv ekstrakt iz sadne in žitne kave, biološko pridelan. Bambu® ne …
Več

A. Vogel nasveti za zdravo življenje

Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel

Ali ste vedeli?

Pomlad je čas, ko se prebuja narava in nam na skoraj vsakem koraku ponuja zdravilne rastline. Jih znate prepoznati, veste, kakšno moč skrivajo v sebi? Tokrat vam predstavljamo nabor rastlin, med katerih je nekaj bolj znanih, morda pa zase najdete tudi kakšno novo prijateljico med rastlinami.

Za vsako bolezen rožca raste

Arnika - dragocenost, ki vse bolj izginja

Kjer uspeva Arnica montana, je biotska raznovrstnost na dlani: v njeni družbi je pogosto živahno brenčanje žuželk, dišeče obilje zelišč in različno nizko grmičevje.

S spoštovanjem do te svete rastline

Vitamin D: kako zadostiti potrebam in se obvarovati pred oksidativnim stresom zaradi UV-žarkov?

S sončenjem ne smemo pretiravati, posebej poleti je pazljivost na mestu. Kako dobiti dovolj vitamina D in se ubraniti oksidativnega stresa?

Koliko je ravno prav?

Pomoč uporabnikom

Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.

Pišite nam