Marmelado običajno kuhamo iz zrelih, sladkih sadežev. A prav s tem izgubimo veliko dragocenih hranil, obenem pa z njo zaužijemo tudi veliko dodanega sladkorja, ki šibi zdravje. Ste že poskusili presno marmelado? Prepustite se novim okusom, ki jih lahko ustvarite čez noč.
Slive prelijemo s sokom in dodamo cimet. Namakamo čez noč. Zjutraj pretlačimo s paličnim mešalnikom in presna marmelada je pripravljena. Po potrebi nekaj soka še dolijemo, če pa ga je preveč, tega spijemo in tako pohitrimo svojo prebavo.
Dodajanje sladkorja ni potrebno, saj za sladkobo poskrbijo vse tri sestavine – suhe slive z naravno prisotnim sladkorjem, cimet, ki je ravno tako sladka začimba ter matični sok jabolka, grozdja, ananasa in ingverja. Slastno, preprosto, zdravo.
Preizkusite tudi slivovo marmelado z dodatkom drugih začimb. Slivam se odlično priležejo tudi janež, pomarančna lupinica, klinčki, janeževa zvezda. Tudi dodatek kakovostnega ruma, za največje sladokusce.
Marmelado lahko mažete na kruh, jo dodajate v jogurt, kosmiče, z njo ustvarjate poljubno pecivo. Možnosti je neskončno. Hranite jo v hladilniku in porabite v enem tednu.
Naj vam tekne.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Pomlad je čas, ko se prebuja narava in nam na skoraj vsakem koraku ponuja zdravilne rastline. Jih znate prepoznati, veste, kakšno moč skrivajo v sebi? Tokrat vam predstavljamo nabor rastlin, med katerih je nekaj bolj znanih, morda pa zase najdete tudi kakšno novo prijateljico med rastlinami.
Kjer uspeva Arnica montana, je biotska raznovrstnost na dlani: v njeni družbi je pogosto živahno brenčanje žuželk, dišeče obilje zelišč in različno nizko grmičevje.
S sončenjem ne smemo pretiravati, posebej poleti je pazljivost na mestu. Kako dobiti dovolj vitamina D in se ubraniti oksidativnega stresa?
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.