Okusne omlete, polne dragocenih beljakovin, ki jih iz nekaj polnovrednih sestavin zlahka ustvarimo sami.
Lečo speremo in jo namakamo v večji količini vode.
Kvinojo speremo pod vročo vodo in jo prav tako namakamo. Oboje je potrebno namakati vsaj dve uri, še bolje čez noč.
Nato oboje speremo s svežo, tekoče vodo, dobro odcedimo in skupaj z ostalimi sestavinami do gladkega zmešamo v mešalniku.
Na ponvi dobro segrejemo maščobo in razporedimo približno eno šestino pripravljene mase. Ker je zmes precej gosta, jo po celotni površini ponve razporedimo s pomočjo lopatice. Na vsaki strani omleto pečemo približno tri minute.
Med peko omlet/tortilj pripravimo nadev. Vsako omleto do polovice napolnimo z nadevov in jo prepognemo. Po želji po vrhu nadeva posujemo nekaj sira, ki se bo v vroči ometi hitro raztopil.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Modrost najstarejših plemen veli, da moramo za naš planet skrbeti, kot da nam je zaupan v začasno rabo, saj je tudi namenjen našim potomcem. Eden največjih grehov sodobnega časa je zagotovo plastika, saj nas spremlja na vsakem koraku.
Zaradi vlažnih pogojev so vnetja ušes pogosta, saj voda, ujeta v ušesih, odstranjuje ušesno maslo in razmehča kožo sluhovodov. To pa so idealni pogoji za vdor bakterij v kožo.
Končno pričakovani dopust, a kaj, ko načrte prekine migrena! Namesto na ležalniku dneve preživljate v zatemnjeni hotelski sobi, kjer si želite samo miru.
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.