Bučna juha prav poboža po želodčku. Hitro pripravljena nas posebej pozimi napolni s soncem, njen okus pa je odvisno od uporabljenih začimb lahko vsakič malo drugačen.
Bučo temeljito umijemo, razpolovimo in ji odstranimo semena. Narežemo na manjše kose (če je lupina poškodovana, jo olupimo). Olupimo krompir in ga prav tako narežemo na kose. Na zmernem ognju blago popražimo čebulo, na hitro primešamo strt česen, dodamo bučo in med občasnim mešanjem pražimo 10minut. Dodamo še na kocke narezan krompir in zalijemo z vodo le toliko, da je vsebina lonca komaj pokrita. Vmešamo vse ostale začimbe, razen muškatnega oreščka in A.Vogel Herbamare jušno osnovo. Ko sta buča in krompir kuhana, nekaj vode odlijemo in prihranimo, nato pa ju pretlačimo s paličnim mešalnikom, da dobimo gosto kremno juho. Po potrebi dodamo prihranjeno tekočino.
Juho postrežemo v skodelicah, obogatimo jo z žlico sladke smetane, muškatnim oreščkom, popraženimi bučnimi semeni ali popečenimi kruhovimi kockami.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Okužbe dihal lahko povzročijo virusi in bakterije. Najbolj izstopajoči virusni okužbi dihal sta prehlad ter gripa in se le redko pojavita sočasno. Ob morebitnih zapletih sta lahko usodna oba.
Stabilen imunski sistem je temelj našega zdravja. Vendar s staranjem organizma in pešanjem nekaterih fizioloških funkcij slabi tudi njegovo delovanje.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.