Granola je čudovita žitna jed, ki si jo lahko pripravite povsem po svojem okusu. Če vam določena sestavina v receptu ne ustreza, jo nadomestite s tistim, kar imate radi. Shranjena v kozarcu vam bo na voljo tudi več tednov.
Ta čudovita žitna jed vam bo šla posebej v slast zjutraj, čeravno morda doslej niste marali zajtrkovati. Ker jo lahko pripravite v naprej, izgovor, da zanj zjutraj nimate časa, pustite ob strani.
Priprava granole je pravzaprav lahko tudi povsem sproščujoča dejavnost, v kateri izrazite svojo ustvarjalnost. In čeprav vam na tem mestu ponujamo recept, se tega vsekakor ni potrebno strogo držati. Granola bo najboljša iz tistih sestavin, ki jih imate radi vi. Shranjena v steklenem kozarcu vas bo razveseljevala kar nekaj časa – če je seveda že prej ne pojeste...
Sladilo zmešamo z vročo vodo in mleto vanilijo. Po želji dodamo začimbe po svojem okusu (npr. cimet, pomarančna lupinica,...).
V veliki skledi zmešamo žita, oreščke, semena in kokosove kosmiče. Vmešamo tekočo raztopino in dobro premešamo. Zmes razporedimo po rahlo naoljenem pekaču in pečemo na 120 stopinj približno 1 uro. Medtem nekajkrat premešamo, da se zmes ne zažge. Granola je pečena, ko malce porjavi.
Granolo zmešamo s suhim sadjem, ko je še topla, in pri tem zdrobimo večje grude. Počakamo,da se ohladi, in shranimo v tesno zaprte posode. Na hladnem obstane več tednov. Ponudimo z mlekom, jogurtom, sokom, rastlinskimi napitki,...
* Razmerje sladila in vode je ravno obratno kot predlagano v izvirnem receptu. Granola je kljub temu dovolj sladka, tisti, ki imate radi zelo sladke jedi, pa uporabite večjo količino tekočega sladila in manjšo količino vode.
Prijavite se na brezplačne nasvete in postanite del skupnosti A.Vogel
Kronična vnetja so pogosto povezana z različnimi boleznimi, vključno z avtoimunskimi motnjami, srčno-žilnimi obolenji, diabetesom in rakom.
Sklepi se starajo hitreje, kot ostalo ogrodje telesa. Z nesmotrno rabo jih lahko tudi preuranjeno obrabimo in si tako omejimo gibanje.
Stres je postal neizogiben del sodobnega načina življenja in ga doživljamo skoraj vsi, ne glede na starost, poklic ali življenjske okoliščine
Za dodatna vprašanja smo vam na voljo na telefonski številki 01 524 02 16 med delavniki od 8. - 16. ure.